DZIEŃ BABCI I DZIADKA

   http://spdulabka.szkolna.net/img/upload/images/66710918e761a4f38c765b562cafd41e.jpg  

        Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

       Nasza szkoła 22 lutego 2017r. upamiętniła to wydarzenie goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzeg. Zaproszeni dziadkowie i babcie  licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Małgorzata Wnęk , która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła  życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W  pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – VI  pod kierunkiem  pani  Marii Dworzańskiej przedstawiły  bogaty  program artystyczny  przepełniony  radością, humorem, śpiewem, muzyką i tańcem . Była  zabawna wersja bajki o Czerwonym Kapturku, śmieszna scenka, której akcja umiejscowiona była w naszej wsi opowiadająca o wielkiej miłości wnuków i dziadków pomimo różnego języka , jakim posługiwali się członkowie obu pokoleń. Była też wzruszająca inscenizacja do piosenki „ Orkiestry dęte”, śpiewanej przez Agnieszkę Barzyk, uczennicę kl. V. Dzieci z klas młodszych zatańczyły trojaka a następnie wszyscy uczniowie  zaprezentowali wzruszające wierszyki i piosenki związane tematycznie z tym świętem. Wszystkie wypowiedziane i wyśpiewane przez dzieci treści ukazywały jak ważne i niczym niezastąpione role pełnią dziadkowie i babcie w życiu każdego człowieka. Na koniec dzieci obdarowały swoje babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi podarunkami  i  zaprosiły gości na poczęstunek.

        Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.

Zapraszamy do galerii: http://spdulabka.szkolna.net/galeria&pronto=true/g/dzien-babci-i-dziadka