PASOWANIE NA UCZNIA 2017

25 października grono uczniów naszej szkoły wzbogaciło się o troje pierwszoklasistów, którzy w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. To ważne wydarzenie zgromadziło na udekorowanej sali gimnastycznej wszystkich uczniów, nauczycieli, oraz rodziców. Oprócz części oficjalnej uroczystość zawierała wiele elementów humorystycznych. Nasi bohaterowie poddani byli różnym sprawdzianom i testom, podczas których musieli wykazać się zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami zarówno z dziedziny nauczania, jak też wychowania społecznego i zdrowotnego.

Egzamin przeprowadzała powołana spośród uczniów komisja, której członkowie brawurowo wcielili się w postacie znanych z życia publicznego osób i celebrytów. Uwieńczeniem egzaminów było wypicie z uśmiechem na twarzy soku z cytryny. Wszyscy świetnie sobie poradzili. Nowo pasowani uczniowie zostali mile przyjęci przez nauczycieli i uczniów. Otrzymali upominki i okolicznościowe dyplomy. Dyrektor szkoły pani Małgorzata Wnęk oraz wychowawczyni – pani Maria Dworzańska w serdecznych słowach powitały nowych uczniów, udzieliły im rad i złożyły życzenia. Do życzeń dołączyli się również starsi koledzy i koleżanki. Zarówno w wierszach jak też piosenkach padło wiele słów o przyjaźni i o tym, że wszyscy jesteśmy w naszej szkole jedną rodziną. Był również słodki akcent tego święta. Uroczystość przebiegła w ciepłej serdecznej atmosferze.

Maria Dworzańska

Zapraszamy do galerii http://spdulabka.szkolna.net/galeria&pronto=true/g/psaowanie-na-ucznia-2018