Wigilia w szkole

Jak co roku, w ostatni dzień pobytu uczniów w szkole przed przerwą świąteczną, nie ma zajęć lekcyjnych. W tym dniu panuje już nastrój świąteczny, Z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbywają się konkursy bożonarodzeniowe, ubieramy wykonanymi wcześniej bombkami i ozdobami choinkę,  a potem wszyscy spotykają się na wspólnej wigilii. W tym roku chętni uczniowie z poszczególnych klas brali udział w konkursie na najpiękniejszą kolędę i pastorałkę i wszyscy uczestniczyli w konkursie plastyczno - technicznym na szopkę .Powstało wiele pięknych, wykonanych ciekawymi technikami, pomysłowych prac, Jury wyłoniło zwycięzców w obydwu konkursach, w konkursie na szopkę w dwóch kategoriach wiekowyc. Zwycięzcy i uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody, a pozostali upominki za udział. Po zakończonych konkursach uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się na sali gimnastycznej, przy świątecznie udekorowanych stołach. Wigilia rozpoczęła się od odczytania przez Panią dyrektor fragmentu ewangelii po czym wszyscy łamiąc się opłatkiem składali sobie nawzajem życzenia. Momentem, na który wszyscy niecierpliwie czekali było wspólne spożywanie wigilijnych potraw! Wybornie smakowały przygotowane przez Panie z Rady Rodziców pierogi, uszka ,barszczyk i inne zgromadzone na stołach smakołyki! Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Paniom z Rady Rodziców za przygotowanie wigilii.

Zapraszamy do galerii http://spdulabka.szkolna.net/galeria&pronto=true/g/szkolna-wigilia-2015