ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 2016

,,Na św Tekli, będziem ziemniaki piekli''
     Właśnie w dniu św. Tekli - 23 września, czyli w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni odbyło się w naszej szkole Świeto Pieczonego Ziemniaka. Ta tradycyjna, szkolna impreza jest okazją do wesołej zabawy, do wykazania się swoimi umiejętnościami plastycznymi, technicznymi, ruchowymi i muzycznymi, a także okazją do poszerzenia wiedzy na temat ziemniaka.
     Uczniowie rywalizowali w dwóch drużynach a ich umiejętności i wiedzę oceniało powołane jury. Powstały piękne prace plastyczne i bardzo pomysłowe, przstrzenne prace z ziemniaków i materiału przyrodniczego. Do konkursów sprawnościowych zostali również zaproszeni rodzice. Mamy uczniów wykazały się dużą sprawnością podczas obierania ziemniaków na czas a także w konkursie na najdłuższą obierkę. Uwieńczeniem wszystkich zmagań były oczekiwane przez dzieci frytki, które w tym dniu zawsze smakują wyjątkowo.
Paniom z Rady Rodziców serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu święta.

zapraszmy do galerii