ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 2017

Święto Pieczonego Ziemniaka

27 września odbyło się w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Ta sympatyczna impreza cieszy się zawsze dużym powodzeniem. Podzieleni na dwie drużyny uczniowie zmagali się ze sobą w różnych konkursach, quizach, zawodach i zabawach. Prześcigiwali się w pomysłach na wykonanie oryginalnych postaci z ziemniaków i materiału przyrodniczego, jak też w wykonaniu portretu ziemniaka, czy wymyślaniu strojów dla ziemniaczanego króla i królowej. Wszyscy mogli wzbogacić swoje wiadomości na temat tego popularnego warzywa, poznać jego historię, właściwości zdrowotne i odżywcze, jak również dowiedzieć się różnych ciekawostek. Konkursy oceniało powołane wśród nauczycieli jury. Było wesoło, wśród uczniów panował nastrój zdrowej rywalizacji. Nagrodą dla wszystkich były frytki i faszerowane ziemniaki w koszulkach przygotowane przez mamy z Rady Rodziców. Wszystko wybornie smakowało.

Za przygotowanie imprezy od strony kulinarnej serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii zdjęć http://spdulabka.szkolna.net/galeria&pronto=true/g/swieto-ziemniaka-2018