Wycieczka do Sanoka

W dniu 12 kwietnia 2016 roku uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły wraz z wychowawcami pojechali  na wycieczkę do Sanoka.

Najpierw odwiedziliśmy salę zabaw „Urwis” gdzie  dzieci fantastycznie bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, torze przeszkód, i basenie z piłeczkami. Dużym powodzeniem  cieszyły się też improwizowane występy śpiewaczek przy karaoke.

Główną atrakcją naszego wyjazdu była przepiękna rewia na lodzie przedstawiająca baśń „Królowa Śniegu”. Dzieci miały okazję podziwiać występ Moskiewskiej Rewii na Lodzie,      z niepowtarzalną choreografią pełną popisów indywidualnych, a także wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.

Po smacznym obiedzie w Domu Turysty  pojechaliśmy  od Muzeum Etnograficznego. Tutaj obejrzeliśmy różne typy chat wraz z wyposażeniem, cerkwie, kapliczki a nawet plebanię. Szczególne zainteresowanie wzbudziła szkoła wiejska. Dzieci obejrzały ciekawe eksponaty, przybory szkolne. Miały okazje usiąść w drewnianych ławkach i dotknąć starych tabliczek, na których pisano za pomocą rysików. Spacerując po Rynku Galicyjskim zajrzeliśmy do Zegarmistrza, Urzędu Pocztowego, Apteki  i sklepu.  Po obowiązkowym zakupie pamiątek na straganach przy skansenie  pełni wrażeń powróciliśmy do domów.

Ranata Budziak